AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’den ‘EYT’ açıklaması

AKP Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN TÜRK’te Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı.

Kandemir, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için hazırlanan düzenlemenin de önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını söz etti.

Kandemir, “EYT düzenlemesi ne vakit çıkar?” sorusuna, “Bu çok teknik bir soru, Sayın Bakanımız çalışıyor, muhtemelen önümüzdeki günlerde kamuoyuna paylaşacaktır. Sayın Bakanımız konuyla ilgili kimler varsa onlarla istişare ederek bir yol haritası çıkarıyor. Ne EYT’nin dışında kalan milletimize bunun bedelini ödetmeliyiz ne de EYT’li arkadaşlarımıza haksızlık yapmalıyız. Bunun istikrarı son derece önemli” karşılığını verdi.

Kandemir’in açıklamalarından öne çıkan satır başları:

“Biz daima alanda olan bir siyasi hareketiz. Çok ağır bir Ramazan sonrasında Meclis’in kapanmasıyla yaz periyodunu geride bıraktık. Arkadaşlarımız çok ağır bir yaz temposunda milletimizle buluştular. Artık bu çalışmaları artık seçime gerçek şekillendirmeye başlıyoruz. Bizim için 3 adım var. Birincisi saha çalışmaları. 2023’e Yanlışsız Kent Buluşmaları ismiyle yeni bir formata büründürüyoruz. Vilayetlerde ve bütün ilçelerde çok ağır bir saha çalışması yapıyorlar. Bizim açımızdan Genel Liderimize sunmak üzere sahanın nabzını kent şehir aktarma çabası içindeyiz. 81 ili biz bitirmiş olacağız, sonra 2. ve 3. tipini yapıyor olacağız. Bu kentlerin nabzını tutmak ismine çok pahalı bizim açımızdan. Bu 1. etabı. Alandan çok önemli bir geri bildirim, o geri bildirimin bizim MYK’mızda gündem olmasıyla siyasetimi şekillendiriyor.

“ÇOK KIYMETLİ BİR SEÇİME GİDİYORUZ”

İkinci kadememiz milletvekili arkadaşlarımızın performanslarının kıymetlendirilmesi, vilayetlerde varsa öne çıkan birisi bunların tespit edilmesi. Milletvekili arkadaşlarımız inanılmaz yüksek bir performansla çaba gösteriyorlar. O uğraş yeni arkadaşlarımız destek edilerek kesinlikle devam edecek. Vilayet il anketlerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Bir yandan bunun da çalışmasını yürütüyoruz.

Üçüncüsü Seçim propaganda devri… 28 Ekim’de Ankara Arena’da AK Parti’nin yol haritasını Cumhurbaşkanımız aktaracak. Çok kıymetli bir seçime gidiyoruz. Ana slogan açıklanmazsa bile orada biz konuşmasının ortasında bunları göreceğiz. 28 Ekim’de AK Parti nasıl bir Türkiye hayal ediyor, onları Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Cumhur İttifakı olarak seçimin öne alınmasıyla ilgili tartışma bizim gündemimizde yok. Muhalefet bunu tekraren gündeme getirdi. Daima bir tarih söz ettiler, bu türlü bir gündemimiz yok. Haziran 2023’e de 9 ay kaldı, artık çalışmalara başlamanın da vakti geldi”

EYT DÜZENLEMESİ

AKP Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir, EYT düzenlemesine ait soruya şu cevabı verdi:

“Bu çok teknik bir bahis, Sayın Bakanımız çalışıyor, muhtemelen önümüzdeki günlerde kamuoyuna paylaşacaktır. Sayın Bakanımız konuyla ilgili kimler varsa onlarla istişare ederek bir yol haritası çıkarıyor. Ne EYT’nin dışında kalan milletimize bunun bedelini ödetmeliyiz ne de EYT’li arkadaşlarımıza haksızlık yapmalıyız. Bunun istikrarı son derece önemli”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir