Aslı Bekiroğlu: Linç girişimlerine alıştık artık!

29 Haziran 2007 tarihinde Bodrum’a beş km aralıktaki Torba Kavşağı’nda trafik kazası geçiren, kaldırıldığı hastanede beş gün ağır bakımda tedavi gördükten sonra 4 Temmuz 2007’de hayatını kaybeden müzikçi ve kelam muharriri Barış Akarsu’nun hayat kıssasını anlatacak olan sinemada oynayacak isimler biri de son devrin tanınan oyuncularından Aslı Bekiroğlu olmuştu.

“NE DİYEYİM BAŞI SAĞ OLSUN!”

Geçtiğimiz aylarda bir ödül merasimine katılan Bekiroğlu, takımında yer alacağı sinema hakkında konuşarak, sinemada Akarsu’nun kız arkadaşını Zeynep’i canlandıracağını söylemişti. Muhabirlerin, “Barış beyin trajik bir mevti oldu, ne söylemek istersiniz?” sorusuna Aslı Bekiroğlu gülümseyerek, “Ne diyeyim hayatım, başı sağ olsun ne denir? Tövbe yarabbim” karşılığını vermişti.

ÖZÜR DİLEDİ, PROJEDEN AYRILDI

Bu sözleri reaksiyon çeken oyuncu, gelen tenkitlerin akabinde ise Instagram hesabından açıklama yapmıştı. Ünlü oyuncu, özür dileyerek rol alacağı sinemadan ayrıldığını duyurmuş ve paylaşımında şu sözlere yer vermişti:

Önceki akşam katıldığım tarz mükafatları davetinde, kıyafet ve tarz üzerine konuşurken yakında çekimleri başlayacak olan Barış Akarsu’nun hayatını anlatan sinema sineması hakkında peş peşe sorular geldi. Proje hakkında konuşma müsaadem olmadığı için ipucu verme kaygısıyla o an sinemayla ilgili soruları gülümseyerek geçiştirmeye çalışırken ortaya çıkan acemi uğraşım, sanatkarın ve kız arkadaşının sevenleri tarafında yanlış anlaşıldı ve hüzünle karşılandı. İsteyeceğim en son şey bu türlü algılanmaktı. Çocukluğundan beri kıssasına ve anısına büyük hürmet duyduğum, bu nedenle sinemasında yer almayı çok istediğim sanatkarın yakınları ve sevenlerinden tüm samimiyetimle özür diliyorum. Sinemanın ziyan görmemesi ve sanatkarın sevenlerinin daha fazla üzülmemesi için projeden çekiliyorum.

YİNE ELEŞTİRİLDİ

Ünlü isim, geçtiğimiz haftalarda ise ‘Bandırma Füze Kulübü’ sinemasının galasına katılmıştı. Aslı Bekiroğlu, rol arkadaşı Deniz Can Aktaş’ın basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada, arkadaşını dinlememesi ve geride koyu bir sohbete tutulması sebebiyle yeniden tenkit oklarının maksadı olmuş; o anlar toplumsal medyanın gündemine oturmuştu. Bekiroğlu, gelen reaksiyonların üzerine “Aptal bir kız değilim” diyerek kendini savunmuştu.

“ALIŞTIK ARTIK, CANLARI SIKILIYOR”

Güzel oyuncu, tüm bunların akabinde geçtiğimiz gün köpeğiyle birlikte Bebek’te objektiflere takıldı. Yürüyüşüne kahve molası veren Bekiroğlu, görüntülendiğini fark edince kameralara poz verdi.

Basın mensuplarıyla konuşmayı da ihmal etmeyen Aslı Bekiroğlu, “Film (Bandırma Füze Kulübü) çok hoştu, izleme bahtınız oldu mu? Sizlerde gidip izleyin” dedi. Galada yaşanan olaylar sorulunca ünlü isim, “Onları boş verin. Gereken açıklamayı Ertan Bey ve Mustafa Bey yaptılar zaten” yanıtını verdi.

Daha evvel de birçok defa kendisine karşı linç teşebbüsünde bulunulduğu hatırlatılan Aslı Bekiroğlu, “Alıştık artık, canları sıkılıyor. Hiçbir şey söylemek istemiyorum. Yorumlar beni çok yordu ve üzdü” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir