Bizim Dünyamız Vakfı ‘2022 Yılın İklim Liderleri Ödülleri’ sahiplerini buldu

İklim değişikliğiyle çaba ve “Temiz Su, Pak Toprak, Pak Hava” maksadıyla 2019’da kurulan Bizim Dünyamız Vakfınca düzenlenen ödül merasimi, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda yapıldı.

İklim değişikliğiyle uğraşta somut adımlar atan, sürdürülebilirliğe katkıda bulunan ve daha yaşanabilir bir dünya için çalışmalar yürüten kurum ve şahısların faaliyetlerini duyurmak, farkındalık yaratmak ve benzeri çalışmaları teşvik etmek maksadıyla düzenlenen ödül merasiminin açılış konuşmasını Bizim Dünyamız Vakfı Başkanı Kahraman Halisçelik yaptı.

Halisçelik, “İklim değişikliği bizde çok yeni bir olgu. Toplum şimdi buna alışkın değil ve bizim bunu insanlara anlatıp geniş kitlelere ulaştırabilmemiz lazım. Bugün hepimizin burada bulunmasının nedeni aslında geleceğe yaşanabilir bir gelecek bırakmak.” tabirlerini kullandı.

Açılış konuşmasının akabinde mükafatların takdimine geçildi.

Medya kategorisinde Anadolu Ajansı iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve etraf konusunda, haberciliğe yeni bir anlayış getirerek ürettiği farklı içerikleri tüm dünyaya servis etmesi ve Türkiye’nin birinci Etraf Haberleri Editörlüğü Yeşilhat’ı hayata geçirmesi hasebiyle ödüllendirildi.

AA ismine Etraf Haberleri Editör Yardımcısı Ozan Bakır, mükafatı Halisçelik’in elinden aldı.

Törende ödül alan öbür kurum ve şahıslar; Halkbank, TCDD, UNDP, Orman itfaiyecileri, Açık Radyo, NTV, EKOTÜRK TV, Hyundai, Migros, İmran Ali, Okan Dursun ve Emine Acar oldu.

Tören, Bizim Dünyamız Vakfı Başkanı Halisçelik, mütevelli heyeti üyeleri Dr. Ender Saraç ve ressam İsmail Acar ile ödül alanların katıldığı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir