Seçimler yaklaşırken Muharrem İnce’den CHP ve İYİ Parti’ye çağrı: Gelin ittifak yapalım

Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK), Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devir Milletvekili Seçimi’nde cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuru yapan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce katıldığı televizyon programında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

“YORGUN BİR ERDOĞAN VAR”

Türkiye’nin yönetilemediğini belirten İnce, “Sisi artık darbeci, Musi artık kent, BAE finansör değil, İsrail katil, çadır satmak ayıp değil. Ekşi sözlüğü kapatıyor. Neden? Hakaret var. Taksim’de cinayet işlendiğinde kapatıyor muyuz? TSK geç kalmış alana inmekte. Her gün açıklama yapıyor, geç kalmadık diye. Yorgun bir Erdoğan var. Bu Erdoğan gidecek de, pekala bu 6’lı Masa ile bu olur mu?Masa devrildi, kalktı. Mesela Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Ali Dibo’dan Adalet Bakanı olur mu?’ Sadullah Ergin’den bahsediyor. Sadullah Ergin artık nerede? DEVA Parti’den milletvekillerini belirleyecek komitesinin temsilcisi. Sayın Kılıçdaroğlu, Ali Babacan’ı Şanlı Divan’a gönderecekti, artık Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapıyor. Buradan nasıl bir umut çıkar, birisi anlatsın bana” diye konuştu.

“CHP, İYİ PARTİ VE MEMLEKET PARTİSİ İTTİFAK YAPALIM”

Yeni bir ittifak davetinde da bulunan Memleket Partisi başkanı İnce, “Mesela Türkiye’ye ittifak öneriyorum; CHP, İYİ Parti, Memleket Partisi. Anayasa’nın birinci 4 hususunu tartışmaz, Türk bayrağını tartışmaz, tarikatları tartışmaz” tabirlerini kullandı.

“CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI ÇIKAR İTTİFAKIDIR”

İnce’nin açıklamalarının devamı şu halde; “HÜDAPAR’la ittifak kuruyor AK Parti. MHP de susuyor. Unsur yok zira. Cumhur İttifakı zira çıkar ittifakı. Millet İttifakı da bir çıkar ittifakı. 59 yaşındayım. 21 sene evvel milletvekili oldum. 1 Mart 2003 tezkeresinde oy kullandım. 15,5 milyon oy alıp, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 2. oldum. Ağrı’ya 3 sefer gittim. Hakkar-Şırnak ortasını 3 kez geçtim. Artvin’den Edirne’ye Türkiye’nin dört bir yerini karış karış dolaşıyorum. Erdemli’den Kaş’a kadar bütün Akdeniz kıyısını uzun kollu gömlekle dolaştım. Kısa kollu gömlek siyasetçiye yakışmaz. Babacan’ı Aziz Divan’a göndereceksin, vazgeçmişin Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacaksın. Masayı yönetemediler, Türkiye’yi nasıl yönetecekler?

“ORTADA OLMAYACAK BİR DUA GÖRÜYORUM”

Bu iktidarı göndermek için bu muhalefeti de göndermek lazım. Türkiye bu hale muhalefet getirmedi, iktidar getirdi, buna itirazım yok. Olmayacak duaya amin demek istemiyorum. Ortada olmayacak bir dua görüyorum; siyasette algı prosedürüyle, siyasi mühendislikle bu işler yürümez. Salon adamları ile salon adamları. Ben sokak siyasetçisiyim. Dokunurum insanlara. Nişantaşı’nda kafeleri de bilirim, sanayi sitelerini de bilirim. Muhalefet yüzde 60’la kazanacakmış, ben çıkıntı oluyormuşum! CHP’li Faik Öztrak, Ekmeleddin İhsanoğlu aday olduğu vakit ‘Yüzde 60’la kazanıyoruz’ demişti. Tıpkı kişi artık birebir lafları ediyor. Ben yalnızca CHP’nin adayıydım. Ekmeleddin İhsanoğlu 14 partinin adayıydı. Ben yalnızca CHP’den yüzde 30 fazla oy aldım. İstanbul mitingini keşke yapmasaydım, pişmanım. ‘Kazanıyor bu’ dendi, keşke o mitingi başladığımızda yapabilseydik.

“O İLETİ İÇİN PİŞMANIM”

Mansur Yavaş bir kaybetti, bir daha kaybetti, kazandı. Kılıçdaroğlu 13 defa kaybetti, ben bir sefer kaybettim. Bir defa penaltı kaçırdım. O iletisi ben açtım, pişman mısın, pişmanım. Ben diyeceğim ki, ‘seçim ikinci cinse kaldı’. Kaybettiğimi bilmiyorum, kazandığımı bilmiyorum. CHP misyonunu yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP. Bu 4 milyon oy demek. Bu kadar sandığa gözlemci koymazsanız. YSK’nın bu dokümanı ortada iken bana daha seçim gecesini sormak. Beni satmışlar resmen satmışlar! Binim yanlışım partime güvenmekti. Ben o gençlik, bayan kolları, ilçe başkanlıkları canım ciğerdi. Üstte operasyon yapan bu sistemi göçertti. Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi? Herkes bana soruyor. Beni o akşam hançerlediler.

“CHP’LİLERE ‘SİZE ZEYTİN KOLU UZATAYIM’ DEDİM”

Siyaset uzlaşma işidir. Cumhurbaşkanı adayı olduğumda Erdoğan’ı, Akşener’i, Demirtaş’ı, Karamollaoğlu’nu ziyaret ettim. Troller Erdoğan’la o gün çekilmiş fotoğrafı bugün çekilmiş üzere yayınlıyorlar. İstanbul vilayet liderimizi birisi arıyor. Kemal Bey’in uygun dostu. Genel liderinizle görüşmek istiyorum demiş, olur dedim. Buyrun benimle görüşmek istiyormuşsunuz dedim. Çok üzülüyorum sizi buluşturayım dedi. Olur dedim, ortadan 2 ay geçti. 2 kişi ofisime geldi. Bir uzlaşma yolu bulamaz mıyız dediler. Ben size zeytindalı uzatayım dedim. Şu trolleriniz var, üç kişi dedim. T’nin, E’nin, O’nun trolleri. Bu troller ikide bir de hakaret etmesinler dedim. CHP Genel Merkezi’nde birtakım beşerler oturuyor Muharrem İnce’yi kötülemek için. Yalnızca AK troller yok.

“AKŞENER CHP’Lİ TROLLERİN GAZABINA UĞRADI”

Ben AK Parti’den çok oy alıyorum. Kemal Bey alamıyor, ben alıyorum. Onlar da beni görüyor. Bugün CHP’de uçakta bir milletvekille yanyana oturduk, kendisine de söyledim ‘ayıp oluyor’ dedim. Şayet oturup konuşacaksak, ben size zeytindalı uzatayım dedim. Şu ‘sarayın adamı, AK Parti destekliyor’ iftiralarını atmayın dedim. AK Parti’ye gerek yok; CHP kendi evlatlarını yemekte çok uzman esasen. Sayın Akşener masada ‘kazanacak aday istiyorum’ dedi, masadan kalktı. Tıpkı mahfiller Meral Akşener’e neler söylemediler. CHP Genel Merkezi’ndeki trollerin gazabına uğradı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir