SON DAKİKA TOKİ TEKİRDAĞ KURA SONUÇLARI BELLİ OLDU; Tekirdağ TOKİ kura sonuçları; TOKİ Tekirdağ sorgulama ekranı ve isim listesi

İlk Konutum, Birinci İş Yerim projesi kapsamında Tekirdağ’da yapılacak TOKİ kuraları bugün çekildi. İşte Tekirdağ TOKİ kura sonuçları, TOKİ Tekirdağ sorgulama ekranı…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen ‘İlk Meskenim, Birinci İş Yerim’ projesi kapsamında, Tekirdağ ve ilçelerinde yapılacak 3 bin 98 konutun kura çekimleri tamamlandı.

‘İlk Konutum, Birinci İş Yerim’ projesinde, Türkiye genelinde, TOKİ tarafından ‘250 Bin Toplumsal Konut Projesi’ kapsamında, Tekirdağ ve ilçelerinde yapılacak toplam 3 bin 98 konutun kura çekimi tamamlandı. Çorlu’da yapılacak 2 bin 210 konutun çekimlerinin yapıldığı Süleymanpaşa ilçesindeki İsmet İnönü Spor Salonu’nda bugün de Süleymanpaşa, Saray, Muratlı, Hayrabolu ilçelerindeki konutların kuraları çekildi. Vatandaşlar kura çekimine ağır ilgi gösterdi. Kura çekimi salon dışarısında kurulan ekranlardan canlı yayınlanarak vatandaşların takip etmesi sağlandı.

Süleymanpaşa’da yapılacak 500 konut için 11 bin 528 müracaat, Saray’da yapılacak olan 150 konut için 4 bin 75 müracaat, Muratlı ilçesinde yapılacak olan 120 konut için 553 müracaat, Hayrabolu ilçesinde yapılacak olan 118 konut için 401 müracaat yapıldığı öğrenildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçelerinde 500 konutun yapılacağını belirterek, “Yaklaşık 11 bin müracaat var, 11 bin kişi içerisinden 500 kişi seçilecek. Şehit ailelerimiz var, emeklilerimiz var, gençlerimiz var. Onlara da belirli bir kontenjan ayrıldı. Onun haricinde toplamda 500 konutun kurası çekilmiş olacak. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu proje için teşekkür ediyorum ve bu projede biz görüştüğümüzde de çok önemseyen sayın bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Tekirdağ’da bu yatırımların yapılması ile ilgili çok önemli emek veren Meclis Liderimiz Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

TOKİ SORGULAMA EKRANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir