Türk futbolunda taş üstünde taş bırakmayacak iddia: MHK Başkanı Lale Orta, özete görüntü ekletti

Türk futbolunda sarsıntı tesiri yaratacak bir sav gündeme bomba üzere düştü. Spor Gecesi Digital YouTube kanalında gazeteci Haluk Yürekli, MHK Başkanı Lale Orta’nın yayıncı kuruluşa çok tartışılan Donk-Zaniolo durumu için talepte bulunduğu belirtti.

YAYINCI KURULUŞA BASKI KURDUĞU SAV EDİLİYOR

Galatasaray’ın Kasımpaşa ile oynadığı gayretin son dakikalarında Ryan Donk’un Zaniolo’ya yaptığı sert müdahale sonrası kırmızı kart görmemesi çok tartışılmıştı. Futbol kamuoyunda birçok kesim konumda Donk’un kırmızı kartla cezalandırılması gerektiğini belirtirken, MHK Başkanı Lale Orta’nın beIN Sports’a bahisle ilgili baskı kurduğu tez edildi.

“BUNU DÜZELTECEKLER”

Haluk Yürekli’nin argümanına nazaran, Lale Orta, beIN Sports’ta yayınlanan Trio programındaki yorumcuların durum için kırmızı kart demesi sonrası kanaldan bir yetkiliyle bağlantıya geçti. Epey sonlanan Orta, sonraki gün yayınlanacak programda konuma ait düzeltme yapılmasını istedi ve “Bunu düzeltecekler. Bunu düzeltmezlerse ben, 3 Nisan’da o programa çıkıp bunu yanlış yorumladıklarını yüzlerine vuracağım.” dedi.

VAR ODASINDAN MANZARA SIZDIRDIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

Lale Orta’nın sonraki gün VAR odasına giderek yayıncı kuruluşun kamera manzaralarını taradığı ve Donk’un Zaniolo’nun aşil tendonuna tam olarak basmadığını gösteren imgeyi cep telefonuyla çekerek beIN Sports Program Koordinatörü Murat Caner’e ulaştırdığı belirtildi. Orta’nın bu manzaranın maç özetine eklenmesini istediğini söz eden Haluk Yürekli, Galatasaray-Kasımpaşa maçının özet imgelerinde daha evvel yer almayan Donk-Zaniolo konumunun bu talep sonrası yer alamaya başladığını öne sürdü.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEME OTURDU

Bu tezler sonrası toplumsal medya adeta karıştı. Ayaklanan Galatasaray taraftarı, “Lale Orta istifa” etiketini kısa müddet içerisinde gündemin üst sıralarına taşıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir